ANTALYA DİZEL LPG DÖNÜŞÜM FİYATLARI - Uludağ Group

Türkiye’nin en güzel şehirlerinden biri olan Antalya havasından ve gidilecek yerler bakımından önemli bir turizm merkezi. Dolayısıyla şehirde pek çok sürücü bir noktadan diğer bir noktaya ulaşım için kendi özel araçlarını kullanıyor. Dizel araçlar ise en çok tercih edilen modeller arasında çünkü yakıt konusunda çok daha ekonomik oluyor. Ancak otomobillerde LPG’nin tüm yakıt türlerine göre daha uygun fiyatlı olması ise tercihin LPG’den yana olmasına gerek sağlıyor.  Merak edilen hususların başında da dizel otomobillere LPG bağlanıp bağlanmadığı hususunda. Bizde bu makalemizde buradan yola çıkarak dizel araca LPG takılabilir mi? takılabiliyorsa bu durumda Antalya dizel LPG dönüşüm fiyatları nasıldır? Bunu anlatalım istedik.

Otomobiller hareket sistemi olarak iki şekil özelliğe sahiptir. Bunlardan birincisi benzinli olan araçlar ikincisi ise dizel araçlar. Dizel motorlu araçlar sıkışan havanın içerisine yakıt püskürtürler ve bu sayede çalışırlar. LPG’li araçlarda ise durum biraz daha farklıdır. LPG hava ile birleşerek bir kıvılcım ortaya çıkması gerekir. Bu sayede alev alır. Yani otomobilin hareketinin sağlanabilmesi için önce LPG’nin alev alması gerekiyor. Bunu neden belirttik derseniz dizel otomobillerde bu şekilde bir ateşleme sistemi bulunmaz.  İşte  dizel bir araca LPG takılabilir mi sorusunun yanıtı da bu şekilde verilmiş olacaktır.

Benzinli araçlara baktığımız zaman ise çalışma sistemi aynen LPG’de olduğu gibidir. Ateşleme sistemi olduğundan dolayı LPG bu araçlara basitçe monte edilebilir. Ancak sistemin benzinli bir araçta da tam olarak çalışabilmesi için bir tesisatın da olması gerekiyor. Örneğin LPG’nin donmaması için bir ısıtma sisteminin olması ve bu sistemler arasından da geçişin yapılabilmesi için elektronik bir beyin olması gerekir.

Başlığımızın yanıtını az çok verdik diye düşünüyoruz ancak toparlayacak olursak şöyle netleştirelim. Dizel bir otomobile LPG takılmaz. Benzinli bir araç için konuşacak olursak ise montaj işlemi sırasında Antalya LPG dönüşüm fiyatları firmanın tecrübesine ve takacağı LPG kiti markasına göre değişkenlik gösterir.

SONUÇ: Dizel araçlara da yakıt sistemi farklı çalıştığından dolayı LPG takılmaz..

LPG Sigortası Neden Atar?
LPG, Benzin ve Dizel Araç Kıyaslaması
Prins EcoMax LPG Sistemi
Gaz Göstergesi Arızası ve Nedenleri
CategoryLPG
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.