Antalya Motor Bakımında Dikkat Edilecek Konular - Uludağ Group

Otomobillerde motor bakımı rutin olarak yapılması gereken bir ihtiyaçtır. Nedeni ise otomobilin ömrünü uzatarak sorun çıkarmamasını sağlamak. bunun için yapılması gereken şey ise otomobilinizi düzenli aralıklarla bildiğiniz ve güvendiğiniz ustalara göstermektir. Ancak en başta şunu söylemek gerekiyor ki her şeyin bir uzmanı olduğu gibi motor bakımının da aracın markasına ve modeline göre bir uzmanı vardır.

Otomobillerde en sık rastlanılan sorunların başında motor arızası geliyor. Ve zamanla kullanıma bağlı olarak her otomobil bu durumu yaşayabilir. Bunun için öncelikli olarak otomobiliniz için düzenli bir bakım periyodu hazırlamanız şart.  İkinci el bir araç alacaksanız size tavsiyemiz mutlaka motordan anlayan bir ustaya kontrol ettirmeniz.

Otomobillerde Motor Bakımı

Otomobilde motorun bakımında öncelikli olarak yağının düzenli olarak kontrol edilmesini sağlamalısınız. Motorun yağı onu koruyan en önemli parçadır. Dolayısıyla katılaşan bir yağ motorun kanallarını tıkayabilir.

Aracınızın motoru eskiyse ve hararet yaptıysa bu durumda  daha fazla arıza vermeye başlayacaktır. Bunun içinde aracınızın hararet yapmasına asla müsaade etmemeniz gerekiyor. Hararete karşı en iyi koruma yöntemi ise aracın soğutma suyunun kontrolünü sağlamaktır.

Motoru bir zincirin halkası olarak düşünebilirsiniz. Akü, buji, hava filtresi, yağ filtresi gibi elemanları aracın tüm zincir halkasını oluşturur. Düzenli aralıklarla kontrol ettirmeli ve eskiyenleri de değiştirmelisiniz.

Aracınızı park ettiğiniz zaman altına mutlaka bakmalısınız. Çünkü aracın altında yağ damlaları varsa bir sorun var demektir.

Motor Bakımı İçin Periyodik Bakımları ve Değişimleri Önemseyin!

Yakıt filtresi zamanla değişmesi gereken bir parçadır.

Triger kayışı zamanla değişmesi gereken bir parçadır.

Motor Neden Arıza Verir?

Otomobillerde motor arızalarına neden olabilecek bir takım sorunlar vardır. Bu sorunlar ise aşağıdaki gibi sıralanmaktadır.

  • Triger kayışı koparsa,
  • Yakıt filtresi eskimiş ise,
  • Hava filtresi eskimiş ise,
  • Hararet yaparsa,
  • Soğutma suyu biterse,
  • Buji bozulursa,
  • Motor yağı azalırsa,
  • Motor temizliği düzenli olarak yapılmazsa motor arıza verir.

Aracınızın mutlaka motor bakımlarını düzenli olarak yaptırmanız gerekiyor. Antalya motor bakım servisimiz size bu konuda en uzman desteği en uygun fiyatlarla sunacaktır.

Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.