Antalya Oto Alarm Sistemi Montajı - Uludağ Group

Oto alarm sistemlerinin amacı otomobillerin kendi parçalarını veya aracın içerisinde bulunan eşyaları korumaktır. Alarm sistemi, hırsızlığın önlenmesi amacıyla kullanılır ve çıkardığı yüksek ses nedeniyle hırsızlar için caydırıcı bir önlem olur. Pek çok otomobilde olan oto alarm sistemi konusunda neler biliyoruz? Yani aracımıza bir oto alarm sistemi montajı yaptırmak istediğimiz zaman dikkat etmemiz gereken hususlar nelerdir? Bu makalemiz içerisinde alarm sistemleri hakkında merak ettiğiniz tüm bilgilere yer verelim istedik.

Alarm satın alırken nelere dikkat etmeli?

Aracınıza alarm sistemi taktırmadan önce mutlaka inceleme yapmanız gereken konu alarmı takan firmanın Sanayi Bakanlığı ve TSE onaylı ürün montajı yapıp yapmadığnızdan emin olmaktır. Bunun yanı sıra firmanın oto alarmı takma konusunda servis yeterlilik belgesinin olup olmaması da önemli bir konu. Eğer ki sıradan bir kişiye alarm sistemi taktırmayı düşünüyorsanız o zaman bundan vazgeçmenizi tavsiye ederim. Alarm sisteminin sağlanacak olduğu firmanın ISO 9000 standartlarında hizmet veriyor olması önemlidir.

Yukarıda bahsettiğimiz konuların altını çizmiş olmamızın nedeni yetkisiz bir firmadan bu hizmeti almanız halinde aracınızın elektrik donanımının zarar görebilme ihtimalidir. Aracınızın elektriğine zarar vermeniz halinde ABS, airbag vb donanımınıza zarar verebilecektir.

Motor Bloke Eden Alarm Nedir?

Alarm sistemleri kendi içerisinde geliştirilmiştir. Buna göre kumandadan motorun bloke edildiği alarm sistemleri de vardır. Ancak bu tarz sistemler araç seyir halindeyken yanlışlıkla basılabileceği ihtimaline karşın pek tercih edilmiyor.

Alarm Sistemi Özellikleri

Alarm sistemi darbelere karşı, motorun kaputunun korunmasına karşın, iç aksamın korunmasına, uyarıcı lambaların yanmasına, siren sesi, cam kapatma gibi farklı özelliklere sahip olabilir.

İç korumalı ve iç korumasız alarm nedir?

Otomobillerin iç koruma sistemleri aracın içerisindeki sensörler tarafından harekete geçirilir. Bazı sistemlerde ise bagaj ya da kaputa yerleştirilen sensörler vardır. Dolayısıyla bu şekilde araca yapılan istenmeyen müdahalelerde algılar ve sesli olarak sürücüsünü uyarır.

Alarm yanlışlıkla iptal edilirse ne yapmak gerekir?

Alarm sistemi kendi kendisine çalışmaya başladığında ya da istenmeyen bir şekilde alarm çaldığında alarmı iptal ederseniz bir süre bekledikten sonra tekrar aktif çalışır konuma gelecektir.

Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.