Antalya Periyodik Araç Bakımı - Uludağ Group

Bu makalemizde ANTALYA PERİYODİK ARAÇ BAKIMI, araç bakımı nasıl olmalı, araç bakımında yapılan bakımlar ve bakım çizelgesi ile ilgili ayrıntıları değerlendirelim istedik.

Otomobillerde periyodik bakım aracın markasına ve modeline göre değişiklik gösterir. Ancak genel olarak baktığımızda bakımlar 10 bin ile 15 bin arasında mutlaka yapılması gereklidir. Bazı araçlarda ise bakım süresi 20 bin kilometre olmasına karşın bu kadar uzun bir süre genelde tavsiye edilmez.  Araçların bakım süreleri üretici firma tarafından testler neticesinde belirlenmiş ve araç sahiplerine bu süreleri geçirmemeleri tavsiye edilmiştir.

Araç Bakım Çizelgesi

ANTALYA PERİYODİK ARAÇ BAKIMI hizmetimizde her markaya özel olarak bir çizelge hazırlar ve bakımları buna göre devam ettiririz. Bizimle çalışan müşterilerimizin tamamı daimi müşterilerimiz olduklarından dolayı ne zaman gelip ne zaman gitmeleri gerektiği bellidir. Aracınızı bize getirdiğinizde çizelgeniz doğrultusunda yapılan ve yapılacaklar belirlenir.

Periyodik Bakımlarda Motorun Değişen Parçaları ve Yapılan Bakımlar

Araçlarda periyodik bakımda değişecek olan parçalar genelde benzerdir. Dolayısıyla bakımı yapılan aracın motoruna ve modeline uygun olan parçalar yenileriyle değiştirilir. Değişimi yapılacak genel parçalar ise aşağıdaki gibidir.

Aracın periyodik bakımlarda değişenler

  • Motor Yağı,
  • Yağ filtresi,
  • Hava filtresi,
  • Polen filtresi, (Klimalı araçlarda)
  • Yakıt filtresi,

Periyodik bakımlarda kontrolü yapılan parçaları

  • Frenler
  • Soğutma suları
  • Farlar
  • Ön takım
  • Lastikler

Antalya Dizel Araç Periyodik Bakımı

ANTALYA PERİYODİK ARAÇ BAKIMI dizel araçların bakımlarını yaparken benzinli araçlara göre farklı süreler uygular. Örneğin benzinli bir araçta periyodik bakım 15 bin kilometrede yapılıyorsa dizel araçlarda bu süre 10 bin kilometre olarak belirlenmiştir.

Otomobiller hem ulaşım hem de güvenlik konusunda çok önemlidir. Gidilecek yere hem konforlu hem de sağlıklı bir şekilde ulaşım sağlanabilmesi için araçların zamanında bakımlarının yapılması gerekir. Özellikle daha sonrasında bakımsızlık nedeniyle ya da geç bakımdan dolayı kaynaklanabilecek sorunlarla karşılaşmamak isteniyorsa periyodik bakımların mutlaka yapılması gereklidir.

Oto Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Aracın Tavanı Nasıl Temizlenir?
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.