Araç Boyasız Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır? - Uludağ Group

Özellikle dolu yağışı sonrasında araçların kaportalarında istenmeyen göçükler meydana gelebilir. Diğer faktörlerden dolayı meydana gelmiş olan göçüklerde ise farklı bir sistem olan PDR yöntemi kullanılabilmektedir. Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemi genel olarak iki etaptan oluşmaktadır.

Göçük Düzeltme Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak göçük olan bölge dışarı doğru çıkarılır. Bu işlemin yapılması sırasında PDR işleminde kullanılan özel bir yapışkan o bölgeye yapıştırılır be çekme aletlerinin yardımıyla göçük dışarıya doğru çekilir.

İkinci önemli yöntem ise PDR işlemi için özel olarak üretilmiş olan çubuklardır. Bu çubuklar hassas bir işçilik yapılarak orijinal halini alacak şekilde düzeltilir. PDR çubukları ile göçüğün düzeltmesini en iyi biçimde yapabilmek için ise hasar almış olan bölge çok önemlidir. Bölge büyükse bu durumda yapılacak olan işçiliğinde üst seviyede olması gerekir. Biz Uludağ Group olarak bu noktada çalışan her personelimizin yetkinliğinden eminiz. Bize gelen boya göçüklerinde en üst teknoloji ile hareket edilir ve aracın kaportasına kesinlikle zarar verilmez.

Bugüne kadar yüzlerce araca yaptığımız bu işlem bizim bu alanda bilgili, tecrübeli ve deneyimli olduğumuzun da bir göstergesidir. Aracınızdaki göçük ne kadar küçük ya da büyük olursa olsun bizimle iletişime geçtiğinizde incelenerek en uygun çözümler sunularak kaportanın eski haline dönüşü sağlanır.

Boyasız kaporta göçük düzeltme işlemini yaparken aşağıdaki durumlarda sıkıntılı olabilir bunun içinde bu tür göçüklerde PDR işlemi uygulanmaz.

Derin Göçükler ve Ezikler

Eğer aracın gövdesinde derin göçükler meydana gelmiş ise bu durumda uygulamanın yapılması oldukça güçtür. Bu tür göçüklerde böyle çekme işlemi yapılmaz aksi takdirde aracın boyasında ciddi kavlamalar olabilir.

Kenardaki Ezikler

Kenarda olan eziklerde hasarın arkasında ulaşabilmek zordur bu da yapılacak olan çekme işleminin zor olmasına neden olur. İstenilen şekilde çekme başarılı olmaz.

Kıvrımlı Göçükler

Göçüğün olduğu bölgedeki ezikler kıvrımlı ise bu duruma uygulama yapılmaz.

Boya Hasarlı

Boyasız göçük düzeltmenin nedeni boyaya zarar verilmemesidir. Dolayısıyla zaten boyanın hasar gördüğü bir bölgede bu işleme de gerek olmayacaktır.

Oto Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Aracın Tavanı Nasıl Temizlenir?
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.