Seramik Kaplama fiyatlarımız için iletişime geçin: 0530 179 6659

Aracın dış yüzeyini kaplayan boya metal yüzeylerde belirli bir ömre sahiptir. Boyanın dış yüzeylerde ömrünü arttırmak ve zaman içerisinde üzerinde meydana gelen zararların ortadan kaldırılması için seramik kaplama, boya koruma gibi çeşitli uygumalar yapılır. Koruma işlemlerinin her biri kullanılan ürün kalitesine, uygulama metoduna ve uygulamayı yapan kişilerin becerisine göre değişiklik gösterir. Boyanın ve dış yüzeylerin korunmasına dair yapılan uygulamaların en iyisi seramik kaplamadır. Öyle ki aracına bu uygulamayı yaptıran kişiler araçları noktasında başka herhangi bir şeye ve bakıma ihtiyaç duymadan yıllarca araçlarını kullanabilirler. Bu uygulama sayesinde boyanın uzun süre korunması, aşınmalara maruz kalmasının önlenmesi, renk değişiminin yaşanmaması, okside olmaması ve kuş pisliği gibi etkenlerden herhangi bir şekilde zarar görmesinin önüne geçilmiş olur. Seramik yöntemle kaplama işlemi aracın dış yüzeyinde bulunan tüm gözeneklerin içeriğine derinlemesine işlediği için tam koruma sağlar. Bu yöntemin en önemli avantajı da böyle bir özelliğe sahip olmasıdır.

Boya Koruma

Aracın dış yüzeyindeki metal aksamları kaplayan boyanın ömrü aracın marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Araç boyasının ömrü, yıpranması, yüzeyinin zarar görmesi, dökülme vs. gibi etkenler aracı kullanan kişiye göre de değişiklik gösterebilir. Aracının dış yüzeylerini düzenli olarak temizleyen, çeşitli dış etkenlerden koruyan ve boya koruma yaptıran kişiler araçlarının dış görünümlerine zarar verdirmeden uzun ömürlü olarak kullanabilirler. Boyanın korunmasına yönelik birçok yöntem olup pasta-cila, folyo kaplama, seramik kaplama ve plastik dip kaplama gibi uygulamalardır. Kullanılan tüm bu yöntemler arasında boyanın uzun ömürlü olarak canlılığını korumasını sağlayan uygulama seramik kaplama yöntemidir.

Seramik Kaplama Ürünleri

Araç boyasının korunmasına yönelik kullanılan seramik kaplama yönteminin birçok özelliği bulunmaktadır. Bu yöntem sayesinde; boya yüzeyinde parlaklık sağlayarak canlı bir görüntü oluşmasını, yüzeyin uzun ömürlü ve kalıcı olarak korunmasını, boya yüzeyine yapışan kuş pisliği, çevresel ve mevsimsel tüm faktörlerden dolayı oluşan kirlerin kolay bir şekilde temizlenmesini, dış görünümü gayet güzel olan bir aracın kullanma keyfiyle birlikte aracın değerini arttırıcı etkisi bulunmaktadır.

Araç için birçok avantajı bulunan bu uygulamanın sırrı nedir ve ne tür ürünler kullanılmaktadır?

Seramik kaplama işleminin sırrı boyanın üzerine uygulanan kimyasal bileşenlerde gizlidir. Ülkemizde ve dünya genelinde boya koruma adına seramik kaplamada kullanılan birçok ürün bulunmaktadır. Her firma kendi ürünün bu sektörde en başarılı olduğunu ifade etse de kullanıcılardan gelen olumlu dönüşlere göre seramik kaplama yönteminde kullanılan ürünler arasında Ceramic Pro diğerlerine göre bir adım öndedir. Ceramic Pro ürünü üstün nano teknolojisiyle üretilmiş olup diğer seramik kaplama ürünlerinden daha etkilidir. Noter tasdikli yapılan boya koruma testlerinde seramik kaplama ürünleri arasında ilk sırada yer almıştır. Bu ürün sadece aracın boya aksamında değil aynı zamanda araç camlarında, metal parçalarda, plastik kauçuk yüzeylerde ve egzoz sisteminde de kullanılabilmektedir. Ceramic Pro diğer ürünlere göre kalıcı parlaklık, ekstra bakım gerektirmez, uzun süreli protection sağlar, her türlü hava koşuluna karşı araç yüzeyinde etkin sızdırmazlık sağlar, uzun süre aracın yüzeyinin temiz kalmasını, ağaç reçineleri ve kuş pisliğine karşı etkin koruma, güneş ışınlarıyla asit yağmurlarına karşı etkin koruma sağlar ve yıkama makinelerinde fırça darbeleriyle basınçlı suya karşı etkin koruma sağlar. Boya koruma yaptırmak için seramik kaplama yöntemini seçecekler için Ceramic Pro’dan başka bir ürün tercih etmesine gerek yoktur. Aracınızın dış yüzeylerinin sürekli canlı kalmasını, araç boyasının uzun ömürlü ve aynı kalitede kalmasını istiyorsanız tek tercihiniz Ceramic Pro ürünüdür.