Hangi Marka LPG En İyisi? - Uludağ Group

En İyi Marka LPG Hangisi?

Türkiye dünyanın en pahalı benzinini kullanan ülke konumunda dolayısıyla sürücüler aldıkları sıfır araçlarda bile daha ilk taksitlerini ödemeden LPG taktırmaya yöneliyorlar. Aslında bunda çok haklılar çünkü satın aldığımız benzinin % 70’inin de vergilerden ibaret olduğunu görüyoruz. Güncel yaşam içerisinde değerlendirecek olursak ulaşım konusunda tek ihtiyacımız da araçlarımız bunun için artık otomobil kullanmak lüks olarak kabul edilmiyor. Durum bu şekilde olduğunda insanlar bir şekilde en ucuz LPG markası hangisi onun derdine düşüyor. Çünkü markalar arasında da rekabet çerçevesinde fiyat farklılıkları söz konusu.

LPG Performans Düşürüyor mu?

Sürücülerin en büyük sıkıntılarının başında LPG’nin aracın performansını düşürüyor olmasıydı. Ancak son dönemlerde geliştirilen sıralı sistem sayesinde bu durumunda ortadan kaldırılması sağlanmış oldu. Biz Antalya LPG montaj firması olarak sıralı sistem montajını yaptığımız hiçbir araçta performans düşüklüğü ile ilgili bir şikayetle karşılaşmadık. Önemli olan konulardan bir tanesi de sıralı sistem montajını yapacak olan ustanın ya da firmanın bu işi ne kadar bildiğiyle alakalı olan bir durum. Türkiye’de istatistiklere vurduğumuzda yaklaşık olarak 23 milyondan fazla aracın % 40’ı LPG kullanıyor ve bu da tahmin edebileceğiniz gibi önemli bir rakam.

Hangi Marka LPG Kullanmalıyım?

Peki, burada kafamıza takılan soru aracım için hangi marka en iyisi hangi LPG markasını kullanmam gerekiyor?

Burada farklı bir durumdan bahsetmek gerekiyor. Bazı istasyonlar katkılı LPG kullanıyorlar. Dolayısıyla LPG’de katkı kullanılıyor olması bir süre sonrasında enjeksiyonlu araçlarda enjektörlerin ve filtrelerin tıkanmasına neden oluyor. Dolayısıyla bu da aracın çeşitli problemlerle karşı karşıya kalmasına neden oluyor. Bu elbette ki insanların farklı görüşlerinden bir tanesidir. Ancak bizim size buradaki uyarımız bir marka ismi belirtmekten ya da övmekten ziyade temiz olduğuna inandığınız ve sürekli olarak aynı istasyondan almaya gayret ettiğiniz yakıt olarak belirtebiliriz.

LPG’ de kaliteyi belirleyen diğer bir ölçü ise istasyonların denetimleridir. Sürekli olarak denetim halinde olan bir istasyon marka olarak her zaman bir adım önde olacaktır. Çünkü o istasyon bilecektir ki herhangi bir farklılık yaptığında bu onlar için iyi olmayacak.

Oto Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Aracın Tavanı Nasıl Temizlenir?
CategoryLPG
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.