LPG Dönüşümünü Kimler Yapabilir? - Antalya LPG Montaj - Uludağ Group

Antalya LPG Dönüşüm

LPG dönüşümü mutlaka bu işte uzman olan ve eğitimli personeller tarafından yapılması gerekir. Bunun içinde montajın yapıldığı yer ve firmanın yetkili olması önemlidir. LPG’nin her geçen gün daha fazla kullanılıyor olması ve yeni nesil otomobillerde tercih edilmesi bu alanda ciddi bir düzenleme yapılmasını sağlamıştır. 1997 yılında yapılan düzenlemeyle birlikte LPG dönüşümü yapan işyerleri için yeni düzenlemeler yürürlüğe sokulmuştur.

Açıklanan düzenlemeler ise şu şekilde belirtilmiştir.

  • Montajı yapılacak olan sıralı sistemin mutlaka projesine uygun ve eğitilmiş olan uzman kişiler tarafından yapılmış olması gerekir.
  • LPG dönüşümü yetkili kişiler tarafından yapıldıktan sonra mutlaka aracın ruhsatına işletilmesi gerekir.
  • Dönüşümü yapmış olduğunuz servisin TSE belgesine sahip olması gereklidir.
  • Araçların LPG’li olduğu mutlaka stickerlarla ön ve arka camlarda belirtilmiş olması gerekir.
  • Yapılacak olan muayenelerinde mutlaka yıllık olarak sızdırmazlık raporunun alınmış olması gerekir.

Otomobil kullanmak risk olduğu gibi aynı zamanda aracınızın performansının ve yakıt tüketiminin de iyi olması gerekir. Eski tip LPG sistemlerinde kullanılan yöntemler ile aracın performansında ciddi derece düşmeler meydana geliyordu. Ancak günümüzde uygulanan yöntemlerde bu şekilde aracın performansında hiçbir şekilde düşüş yaşanmadığı gibi aynı zamanda aracın motor ömründe de ciddi bir yükselme söz konusu hale geliyor.

Uludağ Group Antalya LPG montaj konusunda yetkilendirilmiş en güçlü servis olarak hizmet vermekte. Servisimiz yalnızca aracınıza LPG montajı değil aynı zamanda LPG montajı sonrasında da servis desteği imkanı sunuyor. Bu sayede sistemle ilgili ya da aracınızla ilgili yaşadığınız teknik bir sorunda bizimle iletişime geçebiliyor ve sorunun çözümünü sağlayabiliyorsunuz.

LPG’nin Sağladığı Faydalar

Türkiye’de her geçen gün LPG kullanımı artıyor. Bunun en önemli nedenine baktığımız zaman LPG’nin sağlamış olduğu avantajlar gösteriliyor. Uygun fiyatla LPG montajının yapılmasının ardından aracınızın motor ömrünü uzatıyor ve çevreye vermiş olduğunuz zararı en aza indirmiş oluyorsunuz.[/column]

Oto Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Aracın Tavanı Nasıl Temizlenir?
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.