LPG Hakkında Yanlış Bilinenler - Uludağ Group

LPG kullanımı Türkiye’de uzun zamandan beri var olan sistem fakat günümüzde her ne kadar araçlar fabrika çıkışlı olarak LPG’li üretiliyor olsa da yine de yanlış bilinen pek çok bilginin olduğunu görüyoruz. Bu yazımızda LPG hakkında yanlış bilinen konuları siz değerli takipçilerimizle paylaşalım istedik.

PERFORMANS DÜŞÜŞÜ

Bunu tahmin ediyorum ki herkes yakınlarındakilerden duymuştur. Bir şehir efsanesi olan bu bilgiye kesinlikle inanmamak gerekiyor. Eğer ki siz aracınıza uygun olan LPG kitini tercih ettiğinizde ve LPG montajı yapan firmayı iyi araştırdığınızda kesinlikle böyle sorunla karşılaşmazsınız. Antalya LPG montaj firmamız size bu konuda garantili hizmet verebilir detaylar için bizimle mutlaka iletişime geçin. Sonuç olarak şunun altını iyice çizelim ki LPG hiçbir zaman aracınızda performans düşüklüğüne neden olmaz.

MOTORUN ÖMRÜNÜ KISALTIR

Bu da yanlış bilinen efsanelerden birisidir. Aslına bakarsanız tam tersine LPG sistemli bir araç motor yağının ömrünü uzatmış olduğundan dolayı motorunda ömrünü uzatacaktır. Bunu test etmek için yıllar boyunca LPG ile çalışmış araçların motorları açılmış ve LPG’den kaynaklanan hiçbir sorunun olmadığı kanıtlanmıştır. Yani LPG motorun ömrünü kısaltır sözü bir hurafeden başka bir şey değildir.

OTOGAZ GÜVENLİ DEĞİLDİR

Bu sözün söylenmesinin nedenine baktığımız zaman otomobillerin ilk dönemlerde mutfak tüpüyle çalıştırılıyor olmasından kaynaklanıyordu. Sistemin gelişi güzel olarak monte edilmiş olması bu sözü ortaya çıkardı. Günümüzde ise LPG tanklarının sıvı akaryakıt tanklarına göre kat daha dayanıklı olduğunu görebiliyoruz. Sistem ise tamamen orijinal ve araçta hiçbir kesik olmadan yapıldığından dolayı hiçbir sorun yaşanmamıştır. Otogaz güvenli olan bir sistemdir ve bugün otomobillerde kapalı otoparklara rahatlıkla girebilmektedirler.

ARACIN ORİJİNALLİĞİNE ZARAR VERİR!

Bu başlığı aslında biz kendimiz olarak değerlendirebiliriz. Çünkü biz Antalya LPG montaj firması olarak bugüne kadar yaptığımız her montaj işleminde profesyonelce hareket ettik ve bu şekilde olması içinde güncellenen LPG teknolojisini yakından takip ettik. Firmamız bünyesinde yer alan ustalarımızın tamamı montaj konusunda uzmandır ve aracın orijinalliğine kesinlikle zarar vermeden montaj işlemini gerçekleştirecektir.

İhtiyacınız olan her türlü detaylar ve bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

LPG Sigortası Neden Atar?
LPG, Benzin ve Dizel Araç Kıyaslaması
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.