LPG Kullanımı Motora Zarar Verir mi? - Uludağ Group

Otogazın Araca Zararı Var mıdır?

LPG kullanımı motora zarar verir mi? Otomobillerde kullanılmakta olan gaz sistemi motorun genel yapısına göre değişiklik gösterir. Yeni nesil otomobillerde genelde çok noktalı enjeksiyon olduğundan dolayı bu motorlarda LPG montajı sıralı sistem olarak kullanılır ve bu sistemler aracın motoruna zarar vermekten ziyade korumaya yönelik hareket eder bu da aracın motor ömrünün uzamasına neden olacaktır. LPG ilk dönemlerde benzinli araçlarda kullanılabilirken bugün dizel araçlarda da tercih etmesi yakıt tüketimini düşürmesinin yanı sıra bundan kaynaklanmaktadır. LPG sistemleri istenildiğinde durdurularak araç benzinle de yoluna devam edebileceği gibi herhangi için aracın motoru iki yönlü olarak kullanılmaktadır.

LPG yakıt tüketimi sağlarken LPG montajını yapacak olan ekibinde mutlaka iyi seçilmiş olması gerekir. Bu kalite açısından önemli bir konudur ve bunun için Antalya LPG montaj merkezimiz bu noktada usta eller tarafından hizmet vermektedir. LPG hem aracın hem de çevrenin dostudur bu nedenle de yalnız ülkemizde değil dünyada tercih edilen bir sistemdir. Diğer yakıtlara göre ekonomik olması ise bugün yeni model araçların bile fabrika çıkışlı olarak montajlı olduğu da bilinir.

Otogaz Kullanımı Motora Zarar Verir Mi?

LPG’nin aracınızın motoruna zarar vermemesini istiyorsanız o zaman aşağıdaki maddelere de dikkat etmeniz gerekir.

Öncelikli olarak LPG Montajı yapacak olan firmanın mutlaka TSE tarafından belgelendirilmiş olması gerekir. Antalya LPG montaj firmamız bu konuda TSE belgeli olarak hizmet vermektedir.

LPG ve aracın motor bakımlarının periyodik olarak yapılması gerekir. Bu da 10 bin kilometrede bir bakımların yapılmasını zorunlu kılar.

LPG’nin otomobilinize zarar vermediğini düzenli bakım sonrasında performansından sizde anlarsınız.

Aracınız için mutlaka uygun LPG kitinin kullanılması gerekir. Bu da aracın ağırlığı, yaşı, motor hacmi, beygiri ve torku gibi faktörlerin göz önünde bulundurulmasını gerektirir.

Doğru ayar yapılmış bir kitin performans kaybı olmaz.

Aracın yakıt deposunun sürekli dolu olması tankın temiz kalmasını sağlar ve bu sayede sistem kendi kendini temizler.

Sonuç olarak toparlayacak olursak LPG kullanımı aracın motoruna zarar ver mi? Sorusunun yanıtı kesinlikle hayır olacaktır.

LPG kullanımı ile Motor yağının da ömrü uzamaktadır.

Oto Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Aracın Tavanı Nasıl Temizlenir?
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.