LPG Sigortası Neden Atar? - Uludağ Group

Bu makalemizde LPG’li araç sahiplerinin sıkça sorduğu sorular arasında yer alan sıralı sistem otomobillerde LPG sigortası neden atar? Sorusunun yanıtını vermeye çalıştık. Sorunun yanıtını her araç sürücüsünün anlayacağı bir şekilde yapmaya çalıştık.

LPG Sigorta Atma Nedenleri

Valflerin kısa devre yapması

Akü takviyesi

LPG düğmesinin arızalanması

LPG kablolarının kısa devresi

Düşük amperli sigorta kullanma

Yüksek şarjlı sigorta

LPG tesisatı

LPG sistemi şamandra, beyin ve gaz valfinden oluşur. Valflerin içindeki bobin sargı kontak elektriğinden gelen 12 wolt elektrik ile kesici görevi yapar. Zaman içerisinde kullanıma bağlı olarak ya da akü takviyesinden dolayı bu parçalarda kısa devre oluşur ve sigortanın atmasına neden olur. Böyle bir durumda valf bobini tespit edildikten sonra değişiminin gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi takdirde aracın sigortası sürekli olarak atmaya başlayacaktır.

Akü Takviyesinden Dolayı LPG Sigortası Atması

Kış mevsiminde havaların etkisinden dolayı akü takviyesi ihtiyacı doğabilir. Dolayısıyla araca yüksek dozda verilen elektrik LPG sigortasının ısınarak atmasını sağlar ve bu durumda 1 kez sigortayı değiştirmek sorunun da çözülmesine neden olacaktır.

LPG Düğme Arızası

LPG düğme arızası karbüratörlü ve enjeksiyonlu araçlarda kalitesine göre rıza verebilir. bu düğmelerin içerisinde voltaj sabitleyici görevi yapan roleler vardır ve bunlar zaman içerisinde kısa devre yapmaya neden olabilir. Bu da LPG sigortasının atmasına yol açar. Böyle durumda ise LPG düğmesinin değiştirilmesi sorunun çözümünü de sağlayacaktır.

Aracın Alt Kısmındaki LPG Kablolarının Kısa Devre Yapması

Bir otomobile ne marka LPG takılırsa takılsın kablolar aracın altından gideceğinden dolayı aracın altının sürtülmesi kabloların zarar görmesine neden olacaktır. Böyle bir durumda ise kablolarda kısa devre oluşabilir ve LPG sigortası atar sorunu çözmezseniz yeni sigortayı taktığınızda da sigorta hemen atacaktır.

Yüksek Şarj Kaynaklı Sigorta Atması

Araçta yüksek şarj kaynaklı arızalar meydana gelebilir. Böyle bir durumda LPG sigortası atar ve sorunun çözümü de şarj dinamosunun tamir edilmesi gerekir.

LPG Sigortası Neden Atar?
LPG, Benzin ve Dizel Araç Kıyaslaması
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.