LPG'li Araçlarda Rolanti Sorunu ve Sebepleri - Uludağ Group

Bu makalede anlatılan konu servise gittiği halde rölanti sorununa çözüm bulamayan ve artık çaresiz kalmış ve sorunun peşini bırakmış olan kişileri yakından ilgilendiriyor. Konuyu sonuna kadar okumanızı mutlaka tavsiye ediyorum.  Özellikle de bu sorunu yaşayan ve boş yere gereksiz tamirci parası ödemek istemeyenler iyi okurlarsa bütçeleri bakımından faydalı olacaktır.

 LPG’li Araçlarda Rolanti Sorunu

LPG bir araçta rölantiden kaynaklanan sorunun iki nedeni vardır. Bunlardan birincisi olan LPG sisteminden kaynaklanan sorunları isterseniz bir sıralayalım.

LPG Enjektör Kaynaklı Gazda Rolanti Düşmesi

Marka belirtmeden saymak istediğimiz tüm sıralı sistemlerde enjektör içerisinde piston , yay ve contalar bulunur ve bu parçalar zaman içerisinde kullanıldıkça aşınmaya başlayacaktır. Bu aşınmalar ise bir süre sonrasında enjektör arızası yaşanmasına ve dolayısıyla aracın motorunun rölantisinde sorun yaşamanıza neden olur. Eğer ki enjektörlerinizde bir bozukluk varsa aracınızın rölantisinde düşme yaşarsınız.

LPG Enjektör Değişim Sonrası Yaşanan Rolanti Sorunu

Arızanızın giderilmesi için LPG enjektör değişimi yaptınız ancak rölanti düşüklüğü benzinden gaza geçişlerde yine sizi rahatsız ediyor hatta aracınız istop ediyor. bu durumda enjektör yeni takıldıktan sonra ayarın yeniden yapılması gerekir. Çünkü aracın ayarı eskisine göredir ve sorun bundan kaynaklanır. Ayarı yaptıktan sonra ise artık sorundan kurtulmuş olursunuz.

Rolanti Düzensizliği

Aracınızın gaza geçiş sırasında ısı ayarı düşük ise motor ısınana kadar aracın rölantisi düşük olacaktır. Kışın ise motorun geç ısınmasından kaynaklı olarak sorun yaşarsınız. Eğer ki siz gaza geçiş ısısını düşürürseniz bu durumda motor ısınana kadar rölantiniz de düşük olmaya devam eder.  Benzinden gaza geçiş ısısı hangi marka araç kullanırsanız kullanın kış aylarında 35 derecede olması gerekir.

LPG Ayarının Düzensiz Olması Rolantiyi Etkiler

Otomobillerde LPG’li olarak yapılan kilometre regülatör basıncı ve enjektör ms süresinde değişim yaşanmasına neden olur bu değişimlerin oranlarına göre aracınızda LPG’de rölanti düzensizliği yaşarsınız ve aracınız performans kaybeder. Aracınızın rölanti sorunu yaşamamasını istiyorsanız o zaman yılda bir kez mutlaka ayar yaptırmanız gerekir.

LPG Sigortası Neden Atar?
LPG, Benzin ve Dizel Araç Kıyaslaması
CategoryBlog, LPG
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.