Oto Ekspertiz Raporu Nedir,Ne İşe Yarar? - Uludağ Group

İkinci el bir araç alacaksanız ince eleyip sık dokumanız gerekiyor. Çünkü vereceğiniz para öyle olsun bir şey olmaz diyebileceğiniz bir miktar değildir. Herkes kendi bütçesi doğrultusunda araç aldığı için aracın değeri sahibine göre her zaman kıymetlidir. Bunun için ikinci el araç alacak bir sürücünün de mutlaka araç hakkında her şeyi çok iyi bilmesi gerekiyor. Ustaların tabiriyle konuşacak olursak bir aracı satarken değil alırken kar edersiniz. Yani siz araca olması gerektiğinden fazla miktar öderseniz o zaman satarken ister istemez zorlanacak ve istediğiniz rakama da aracı satamayacaksınız. Dolayısıyla bu ciddiye alınması ve üzerinde hassas bir şekilde durulması gereken bir durumdur. Bizim ülkemizde ise sürücüler genellikle araçlarına oto ekspertiz yaptırmayı gereksiz bir para olarak görür ve bunun içinde tanıdık bir ustaları varsa ona ya da bilmedikleri herhangi bir ustaya götürerek görüş alırlar ve onun direktifleri neticesinde aracı satın alırlar.

Oysa ki oto ekspertiz denilen bir hizmet vardır o da bir aracın A’dan Z’ye her şeyine bakar. Bu sayede alınan araç hem değerinde alınmış olunur hem de araçta görünmeyen problemler varsa ortaya çıkarılarak bilgi verilir. Sistemin işleyişi çok basit ancak mantıklı düşündüğünüzde çok profesyonelce demek yerinde olacaktır.

Oto ekspertiz hizmeti alacaksanız mutlaka yetkili servislere bu işi yaptırmanızı ve bunun karşılığında da yazılı görsel bir şeyler almanızı tavsiye ediyorum. Kaporta ve motor aksamları çok iyi bir şekilde incelenmeli ve bunun için kendi alanında uzman olan kişiler son kontrolleri yapmalıdır. Kaporta ustası motordan motor ustası ise kaportadan anlamayacaktır. Bunun içinde bu önemli husus göz önünde bulundurulmalıdır.

Aldığınız bir otomobili incelettirmediğinizde başınıza büyük sorunlar almış olabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında hiçbir sorunu olmayan bir araç bir süre sonrasında size ciddi paralar harcattırabilir. Bu da aracı sürüş keyfinizi de sizin moralinizi de bozmaya yeterli olacaktır.

CategoryBlog
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.