Oto Servisi Seçerken Nelere Dikkat Etmeli? - Uludağ Group

Trafiğe çıkacak olan her araç muayenesi ve teknik açıdan yeterliliğe sahip olması gerekir. Bunun içinde belli dönemlerde her otomobil muayene istasyonuna giderek bu belgesini almak zorundadır. Aracın muayeneden sorunsuz geçebilmesi içinde mutlaka bakımlarının düzenli olarak yapılması gerekir. Bu yazımızda bizde buradan yola çıkarak bir oto servisi seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor bu konu hakkında bilgiler verelim istiyoruz.

Bakım Muayenesi Ne Zaman Yapılmalı?

Aracın bakım muayenesi kilometresine göre yapılır. Dolayısıyla trafik kazalarının önüne geçmek ve aracın zaman içerisinde daha büyük sıkıntılar yaşamamasının önüne geçebilmek için servis kontrolünü yaptırmak gerekir. Servis kontrolleri iki şekilde yapılır bunlardan birincisi yetkili servis ikincisi ise özel servislerdir. Yetkili servislerde yapılan bakım muayeneleri genellikle pahalı olduğu düşünülerek yaptırılmak istenmez daha çok yetkili servisleri seçen kitle sıfır araç sahipleri ya da işini garantiye almak isteyenlerdir. Özel servisler ise yetkili olanlara göre daha uygun fiyatlıdır. Bunun içinde özel servisler her marka ve model araçları misafir edebilirler.

Aracınızın binek ya da ticari olmasının hiçbir önemi yoktur. Önemli olan konu seçeceğiniz servisin yetkinliğinin yüksek olmasıdır. Bazı ustalar vardır ki tecrübeleri sınırlı olmasına karşın para kazanmak amaçlı olarak her marka ve model araçlara baktıklarını iddia ederler. Dolayısıyla bir sorunun çözülmesi beklenirken daha büyükleri ortaya çıkabilir. Hatta işin daha da kötüsü arızalı olmayan parçaların değişimi bile yapılabilmektedir.

Servis seçerken güvenmediğiniz hiçbir firmaya gitmemeniz gerekir. Uludağ Grup olarak biz bünyemizde oto bakım hizmetinin yanı sıra aynı zamanda LPG bakım ve montaj hizmeti de sağlarız. Bu amaçla aracınız için en uygun olan bakım sürelerinde bizimle iletişime geçmeniz profesyonel bir destek almanız konusunda size fayda sağlayacaktır.

Bakım Muayenesini Vaktinde Yaptırmanın Avantajları

Aracınızın bakımlarını zamanında yapmış olmanız aracınızın daha büyük sıkıntılar açmasının önüne geçecek ve bu da sizin daha az para ile bu hizmeti almanızı sağlayacaktır. Düzenli bakım sayesinde aracınızın performansı yükseleceği gibi aynı zamanda aracınız yakıt tasarrufu da sağlayacaktır.

Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.