Otomobilin Rengini Nasıl Değiştiririm? - Uludağ Group

Aracımın Rengini Değiştirmek İstiyorum

Kullanmış olduğunuz aracın renginden sıkıldınız çünkü siz bu aracı rengine bakarak değil temiz olmasından dolayı tercih etmiştiniz. Oysa ki artık bu renge tahammül edemiyorsunuz ve değiştirmek istiyorsunuz hatta aracınızı karbon fiber kaplama ve benzer işlemler yaratarak farklı bir görünüm kazandırmak gibi bir sıkıntınız var. evet tüm bunları saatler içerisinde gittiğiniz bir serviste yapabilirsiniz. Ancak bu o kadar basit bir işlem mi olacak? Yani işin hukuki boyutu nedir? her canı isteyen aracınızı boyatıp rengini değiştirebilir mi?

Bu makalemizde size araç rengi değiştirme konusunda nasıl bir yol izlemeniz gerekiyor bu konuda bilgilendirme yapalım istedik.

İlk olarak başlamamız gereken konu başlığı;

Araç Rengi Nasıl Değiştirilir?

Önce aracınızı boyatmak istediğiniz rengi belirleyin ve bir servise giderek anlaşın. Çünkü aracın plakasına göre bir fatura çıkarması gerekiyor. Mesela faturada 06 xxx 06 araca boyama işlemi şeklinde bir not çıkabilir.

Muayene istasyonu ya da sigorta acentenizden form talep edin ve doldurun.

Aracınızı muayene ettirirken gerekli renk tespitinin de sağlanmasını yaptırabilirsiniz. Ordan aldığınız evraklarınızla birlikte trafik şubeye gidiyorsunuz.

Sonrasında oradan aldığınız ruhsatla birlikte tekrar muayene istasyonuna gidiyorsunuz. Tahminen 200 TL’lik bir ücret ödemesi yaparak aracınızın yeni rengiyle trafiğe çıkabilirsiniz

Ruhsat Değişimi

Araçlarda renk değişimi her şekilde ruhsata işlenmek zorunda değildir. Mesela aracınızın rengi beyaz ve siz onu mat beyaza boyatmak istiyorsunuz bu durumda aracın rengini ruhsatınıza işletmek durumunda değilsiniz. Aynı şekilde siyah renk içinde konuşabiliriz.

Bu konuyla ilgili olarak birçok kişinin bilgisi olmadığından dolayı sizi yalan yanlış bilgilendirmeye çalışıyor ve bunun karşılığında da sizden para talep ediyorlar. Aracınızda boya değişimi sonrasında bu evrakların takibini ve işin tamamlanmasını bir başkasına ihtiyaç duymadan kendiniz yapabilirsiniz. Aksi takdirde daha fazla ücret ödemek durumunda kalabilirisiniz.

Parça Boyama

Aracınızda parça boya işlemleri yaptığınız zamanda bunu ruhsata işletmek zorunluluğu yoktur. Buradaki amaç boya ihtiyacı olan bölümü boyamanız yani aracınızın boyasını değiştirmiyorsunuz. Mesela aracınızın tavanını boyattığınız da ruhsata işletmek gibi bir derdiniz olmayacak.

Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.