Sıralı Sistem Araçlarda Yakıt Tüketimi - Uludağ Group

Sıralı sistemle donatılmış olan araçlarda yakıt tüketiminin fazla olmasının bir takım nedenleri vardır. Bizde araştırılmış test edilmiş ve olası ihtimalleri yüksek olan konu başlıklarını inceleyerek sizin için bir araya getirdik. Otomobillerde fazla yakıt tüketiminin çözümü eğer ki bulunamıyorsa o zaman mutlaka kullanıcının aracını sürerken dikkat etmediği bir takım önemli hususlar vardır. Yazıyı sonuna kadar okuduğunuzda aracınızla ilgili yakıt fazlalığının da nedenlerini öğrenmiş olacaksınız.

Sıralı Sistem Araçlarda LPG Yakıt Tüketimi

Aracınızın LPG’de fazla yaktığını söyleyebilmeniz için öncelikli olarak doğru hesaplama yapmanız gerekiyor. Çünkü doğru hesaplama depoyu tam olarak doldurduktan sonra uzun yolda depodaki yakıtın sonuna kadar bitirildikten sonra alınan yakıtın litre üzerinden hesaplanmasıyla bulunmaktadır. yani lafı uzatmadan hemen söyleyelim aracınızın ne kadar yaktığını ve yakması gerektiğini bilmeden hemen kafanızda başkalarının söylediklerine göre yorumlar yapmayın.

LPG SİSTEMİ KAYNAKLI YAKIT TÜKETİMİNİ ARTTIRAN SEBEPLER

Benzinden Gaza Geçiş Süresi

Sıralı sistemlerin büyük bir çoğunluğunda araç önce benzinle çalışır ve motor belli bir ısıya geldikten sonra yakıt LPG’ye döner. Bu derece ise genelde 30-35 arasında önerilmektedir. Bunun nedenine baktığımız zaman ise LPG’nin -50 dereceye dayanıklı olmamasından. Araç kışın zor ısınacağından dolayı gaza geçişte kolay olmayacak ve süre uzayacaktır. Benzin fiyatlarının gaza oranla daha pahal olması ise aracın sürücüsüne sıkıntı yaratır.

Enjektör

Sıralı sistemli araçlarda LPG enjektör nozul ölçüsü yakıtın fazla olmasında hayati bir öneme sahiptir. Genelde LPG’de fazla yakıyor diye gelenlerdeki en büyük şikayet bundan kaynaklanmaktadır. Yani 1,6 motora sahip olan bir araca atiker sistem 1,88 nozul kullanılması gerekirken eğer ki 2,0 takılırsa bu durumda araç mutlaka fazla yakacaktır.

Regülatör Arızası

Zamanla LPG kullanımına bağlı olarak regülatör diyaframı zarar görecek ve sertleşmeye başlayacaktır. Sertleşme olduğunda ise özellikle kışın motor ısınana kadar LPG enjektöre yüksek basın gönderecek ve bu şekilde de aracın çok yakması sağlanmış olacaktır.

LPG Sigortası Neden Atar?
LPG, Benzin ve Dizel Araç Kıyaslaması
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.