Sıralı Sistem Araçta Gazda Tekleme ve Gaz Yememe - Uludağ Group

Tekleme ve Gaz Yememe

Sıralı sistem otomobillerde en sık karşılaşılan sorunlardan bir tanesi tekleme ve aracın gaz yememe sorunudur. Bu durum araca LPG’nin takıldıktan bir süre sonrasında ortaya çıkar. Her araçta bu sorunun ortaya çıkması normal bir durumdur. Bu sorunun kaynağına değinmeden önce isterseniz araçlarında tekleme sorunu olmadan sadece çekiş düşüklüğü yaşayan kişilerin merak ettiği konuya değinelim.

Çekiş düşüklüğü LPG montajı hemen sonrasında mı ortaya çıktı yoksa zaman içerisinde mi oldu bunun bilinmesi gerekiyor. Aksi takdir tamir girişimi sırasında gereksiz olan parçalarında değişimi yapılabilir. Bu da lüzumsuz yere para harcanması anlamına gelecektir. Eğer ki montaj işleminin yapılmasının hemen sonrasında bu durum olmuşsa o zaman iyi bir LPG ustasına gidilerek regülatör ve enjektör hortum boylarının kontrolünün yapılması gerekiyor. Bunun için bizimle iletişime geçtiğinizde uzman çalışanlarımız aracınızdaki sorunu hemen çözeceklerdir.

LPG montajı sonrasında yaşanan tekleme ve performans düşüklüğü sorunları ise şu şekilde olabilir.

Enjektör Arızası

LPG enjektörleri zaman içerisinde bozulabilir ve değişim ihtiyacı gerekebilir. Sıralı sistem araçlarda ise enjektörün bozulması teklemeye neden olacaktır. Enjektör arızasının olması durumunda ise ister tek enjektör ister takım olarak değiştirilebilir. Ancak hepsi birden bozulmadığı sürece tek değişim de mantıklı olandır. Ancak burada şöyle bir durum söz konusudur ki mesela Atiker, Akl, Mimgas gibi valtek rail tip enjektörlerde bir tanesinin arızalanması durumunda takım olarak değişmesi gerekirken Brc, Landirenzo Prins gibi markalarda tek tek değişim yapılması sorunu giderecektir.

LPG Ayarının Performansa Etkisi

Sıralı sistemli LPG2lerde gaz benzin enjeksiyon ms sürelerinin birbirine yakın olması aracın çalışma sistemi için oldukça önemlidir. Bu süreler birbirine orantılı olması ise kullanılan enjektörler alakalı ola bir durumdur. yani bilgisayara bağlandığı zaman benzin enjektörü 2500 ms gazda 35000 ms ise araçta o zaman performans sorunu yaşamaya başlarsınız. Bu da demek oluyor ki bu ikisinin arasındaki fark en fazla % 15 olması gerekir. Eğer montaj işlemi sırasında motorun hacmine göre LPG enjektör nozullarının takılmaması halinde araç çekişten düşer ve hatta sabahları geç çalışma sorunu yaşar.

Düz Vites mi, Otomatik Vites mi?
Aracımın Rengini Değiştirmek İstiyorum
CategoryBlog, LPG
Yorum yaz:

*

E-posta hesabınız görünmeyecektir...

logo-footer

             

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Powered by

Ustalarımızdan Aracınız İçin Bilgi Almak İstiyorsanız
Formu Doldurun Biz Sizi Arayalım

Mesajınız Gönderilmiş En Kısa Sürede Size Dönüş Yapacağız

Mesajınız Gönderilmedi

Uludağ Group will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.