S
LPG ne kadar yakıt tasarrufu sağlar ?
CÜlkemizdeki benzin ve motorin fiyatlarını ele aldığımızda LPG fiyatları diğerlerine göre daha uygun gelmektedir. Doğacı olması ve litre birim fiyatının diğer yakıtlara oranla düşük olması sebebiyle ortalama %40 civarında bir yakıt tasarrufu sağlamaktadır.
S
LPG aracımda performans kaybına neden olur mu ?
CÖnemli derecede yakıt tasarrufu sağlayan LPG Sistemleri performans konusunda da doğru kullanıldığı ölçüde iddialıdır. İşin ehli ustalarca montajı yapılan ve kaliteli sistemler kullanan araç sahiplerinin araçlarında bir performans düşüklüğü yaşanmaz. İyi montaj, kaliteli sistem, kaliteli yakıt, düzenli bakım ve kontrol yapıldığı takdirde araçlar performanstan ödün vermez.
S
Sürüş esnasında gaz biterse ne yapılmalı ?
CNormal benzinli otomobillerde yolda kaldığınız durumlarda bir benzin bidonuyla en yakın istasyondan yakıt alıp yolunuza devam edebilirsiniz fakat LPG kullanırken yolda kaldığınızda ne yapacaksınız ? Bu tür bir durumla karşılaşma olasılığınız her zaman mümkündür. LPG’yi bir bidonla getiremeyeceğiniz için aracınızda az da olsa benzin bulundurmanız gerekiyor. LPG bittiğinde sistem kumandasından aracı benzin moduna alabilirsiniz.
S
LPG her araca uygulanabilir mi ?
CKurşunsuz yakıtlara uyum sağlayan tüm araç marka ve modelleri için LPG montajı yapılabilir.
S
Sızdırmazlık raporunu hangi periyotlarla almalıyım ?
CSızdırmazlık raporunu LPG montajı sonrası ve ilk fenni muayene öncesi ibraz etmeniz gerekmektedir. Ruhsatınıza işlendikten sonra LPG tankınız herhangi bir tadilat görmediyse diğer fenni muayeneye kadar sızdırmazlık almanıza gerek yoktur.

Bu cevaplar yeterli değil mi? Hemen bize sorun!

Aradığınız sorunun cevabını bulamadıysanız aşağıdaki forma sorunuzu yazarak uzman ekibimize danışabilirsiniz. Mümkün olan en kısa sürede size geri dönüş yapılacaktır.