Petrol kaynaklarının giderek tükenmeye başlaması günümüzde büyük bir sorun teşkil etmekte.  Doğal kaynakların azalması ekolojik dengeye zarar verdiği gibi biz insanların yaşamında da hayati sorunların yaşanmasına neden oluyor.  Sürekli artan benzi fiyatları ülkemiz de dahil olmak üzere tüm dünyanın baş etmeye çalıştığı, alternatif yakıtların bulunması ve kullanılması üzerine çalışılmasına neden olmuştur.  

Yapılan Ar-Ge çalışmaları, teknolojinin elverişli imkanları sayesinde LPG, ulaşımı en ucuz hale getirerek alternatif bir yol olarak kaşımıza çıkıyor. Sıvılaştırılmış petrol gazı olan LPG, otomotiv sektöründe araçlarda yakıt olarak kullanılıyor.  Araç benzine çalışacak sistemle üretilse dahi hiçbir değişiklik yapılmadan LPG dönüşümü sağlayan ek bir sistemle sıvılaştırılmış petrol gazıyla çalıştırılabiliyor. 

Bilindiği üzere LPG güvenli ve çevreye zarar vermeyen bir yakıt olduğu için çokça tercih edilmekte. Otomotiv sektörü haricinde mutfaklarda, ısınmada, aydınlatmada, havalandırma cihazlarının çalışmasında da kullanılmakta.  

Antalya'da yaşıyor ve benzinli aracınızı LPG dönüştürmek istiyorsanız, dönüşüm ekipmanlarını titizlikle seçmelisiniz.  LPG dönüşüm hizmeti veren Uludağ Group; araçlarınıza katiyen zarar vermeden gaz kaçağı kontrollerini yaparak araçlarınızı sizlere teslim etmektedir.  LPG dönüşüm sırasında aracınızın çalışma sistemi değiştirilmez, parçalarına hiç bir şekilde zarar verilmediği gibi kablo kesimi de yapılmaz. 

LPG  dönüşümü sonrası motorda kirletici gaz emisyonu azalacağı için çevreye kesinlikle zarar vermeyecektir. Benzinli araçlara kıyasla %40 oranında birim fiyattan tasarruf edecek, bütçenizi zorlamadan araç kullanımının keyfini çıkartacaksınız.

LPG dönüşüm için aracınıza uygun doğru kit modelini belirleyerek profesyonel ekibimiz kontrolünde montajı yapılacaktır. Araç kullanımınız güvenli ve uygun hale gelecek, çevre sağlığını önemseyerek sürüşün zevkini çıkartabileceksiniz...