Bazı sürücüler araçlarından memnundur ancak renginden memnun olmayabilirler. Bunun içinde araç renk değiştirme yaptırmak isterler. Ancak bu sürecin nasıl ilerlediğini bilmediklerinden dolayı da ya vazgeçerler ya da süreç uzun sürecek diye yaptırmak istemezler. Bu makalemizde ARAÇ RENK DEĞİŞTİRME NASIL YAPILIR? Bu konu hakkında bilgi verelim istedik.

Her sürücü için ARAÇ RENK DEĞİŞTİRME nedeni farklı olabilir. Hatta aracınıza seramik kaplama gibi farklı uygulamada yapmak isteyebilirsiniz. Tüm bu işlemler eskiden zahmetli olsa da bugün teknolojinin de gelişmesiyle birlikte çok daha hızlı. Aracınızı istediğiniz renge boyatabiliyor ve istediğiniz kaplama işlemini yaptırabiliyorsunuz. Ancak her ne işlem yapacaksanız yapın mutlaka ARACINIZDAKİ DEĞİŞİKLİKLERİ RUHSATINIZA İŞLETMENİZ GEREKİYOR.

Araç Renk Değiştirme

İşlemi yaparken iki seçeneğiniz karşınıza çıkıyor. Bunlardan birincisi daha profesyonel olduğu düşünülen yetkili servisler ikincisi de tanıdığınız bildiğiniz bir boyacı ustası. Burada seçim tamamen size ait bırakılmış. Ancak bu işlem sonrasında fatura almanız gerektiği için mutlaka kurumsal bir firma olmasına dikkat etmeniz gerekiyor. Fatura aracınızın plakasına özel olarak hazırlanmalı nedeni ise ruhsatınıza işletirken bu fatura işinize yarayacak.

ARAÇ RENK DEĞİŞTİRME işlemini tamamladıktan sonra aracınızın sigortasını yapan firmadan ek-1 formu talep edin ve bu belgeyle birlikte aracınızı muayene istasyonuna götürüyorsunuz. Burada aracınız inceleniyor ve inceleme sonrasında aracınızı trafik şube müdürlüğüne götürüyorsunuz. Bunun amacı yeni ruhsat çıkarmanızdır. Ruhsatınız için gerekli olan ücreti ödedikten sonra ise tekrar TUVTURK randevusu alarak aracınızı muayeneye götürüyorsunuz. İlk götürdüğünüz muayene gerekli prosedürlerin hazırlanması içindi ikincisinde ise aracınız genel bir muayeneden geçecek. Araç yeni haliyle yani RENK DEĞİŞTİRİLMİŞ haliyle muayenen geçtiğinde ruhsatınıza da işlenmiş ve artık trafiğe rahatlıkla çıkabilir hale gelmiş oluyor.

Eskiden tüm bu işlemler zaman gerektiriyordu ancak günümüzde her şeyin randevulu olarak yapıldığını düşünürseniz zaman kaybınızda çok olmuyor.

Artık ARACINIZIN RENGİNİ İSTEDİĞİNİZ ŞEKİLDE DEĞİŞTİRDİNİZ aracınızdan da memnun olduğunuza göre istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Hatta aracınızda bazı modifikasyonlar yapabilirsiniz. Örneğin Pedalbox bunun için ideal olan bir cihaz. Aracınızda hiçbir değişiklik yapmadan performansını anında artırabiliyorsunuz.

Bizimle iletişime geçin aracınıza uygun Pedalbox’unuzun montajını 5 dakikada gerçekleştirelim.