Taşıt sahibi olan tüm sürücüler zorunlu trafik sigortası yaptırmak zorundadır.  Araçları her türlü riske, kazaya karşı güvence altına alan sigortanın ismi Kasko'dur. Kasko aracın çalınma, yanma, trafik kazalarını kapsar. Zorunlu trafik sigortasının haricinde kasko isteğe bağlı yapılmaktadır ve süresi 1 yıldır. Bu süre dahilinde aracınızı 1 yıl boyunca finansal anlamda güvence de tutabilir, karşılaştığınız olumsuz durumlarda sizi maddi olarak koruma altına alabilir. 

Düzenlenen kasko poliçeleri kapsamında kaskonun dört çeşidi bulunmaktadır. Kasko çeşitleri Dar, Genişletilmiş, Tam kasko ve Genel kaskodur.  Sürücülerin Full kasko olarak adlandırdığı tam kasko daha çok tercih edilmektedir. Şayet kasko yaptırdığınız bir yıl içinde hiçbir hasar olmadan yılı tamamlarsanız bazı indirimlerden yararlanma hakkınız da doğar. 

Her şirkete göre farklı oranlar söz konusu olsa da genel oranları sizlerle paylaşmak istiyoruz.  1 yıl boyunca hasar olmadan geçirirseniz hasarsızlık indiriminden yararlanabilirsiniz. Aklınız da bulunsun sigorta şirketinizi değiştirseniz daha hasarsızlık indiriminden yararlanma hakkınız saklı bulunmaktadır.

İlk 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 30,
İkinci 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 40,
Üçüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 50,
Dördüncü 12 aylık sigorta süresi sonundaki yenilemede % 60