Kalabalık şehirlerin en büyük sorunu bildiğiniz üzere trafik ve park sorunudur.  Kadın sürücüleri daha fazla zorlayan park yeri sorununu çözmenizin tek çaresi küçük ölçülere sahip araç sahibi olmaktır. İstanbul gibi metropol şehirlerde fazla yer kaplamayan şirin otomobiller ülkemizde de satışa sunulmuş durumda.  

KIA Picanto 


2004 yılında piyasaya sürülen Kore menşeili araç şu an için üçüncü neslinde. 4 ileri tork konvertörlü otomatik şanzıman olarak satışa sunulan araç benzin motorlu. 

Smart Fortwo 


Mercedes'e ait olan bir marka olan Smart, küçük ve işlevsel bir araç. İki kişilik olan bu küçük araç benzinli ve elektrikli motor seçeneklerini barındırıyor. Motoru arka kısımda olan araç arkadan itişli olarak farklı bir yapıya sahip. 

Fiat 500


1957'de ortaya çıkarak 2007 yılında yeniden yollara çıkan Fiat 500, iki kapılı şirin bir araç. İtalya menşeili aracın ülkemizde ayrıca üstü açılabilen bir modeli daha satışa sunulmuş durumda. Retro tasarımıyla ilgiyi üstüne çeken araç tek motordan oluşuyor: 

Hyundai i10


2008'den beri otomotiv sektöründe yer alan ve ikinci nesliyle karşımızda olan İ10, iki farklı atmosferik beslemeli benzinli motordan oluşuyor. Yerli A segmenti olarak satışa sunulan bu küçük araba 4 kapılı ve üç farklı donanım seçeneğine sahip.