Apple ürettiği son teknolojik ürünlerle tüm dünyanın ilgisini ve beğenisini üzerinde toplayan büyük bir marka.  Üretmiş olduğu telefon, bilgisayar ve yeni nesil teknolojik cihazlarla geleceği şekillendirmeye devam ediyor.  Apple şimdi otomobil sektörüne adım atarak Titan Project adını verdiği projeyle birlikte hem elektrikli hemde otonom olan bir araç üretmek üzere olduklarını açıkladı.  

Yeni nesil otomobilin 2024'de yollarda olacağı açıklanırken, Apple kendi pil teknolojisini geliştirerek kendi kendine gidecek bir otomobil geliştirecek. Titan Project adıyla ortaya çıkan otomotiv girişimiyle tüketicilere yönelik araç üreteceği bilgisi verildi.  Şirketin proje konusunda büyük bir mesafe kat ettiği konuşulurken bazı kaynaklar ise Apple'ın rakiplerin aksine binek araç stratejisi üzerinde ilerlediği konuşuluyor. 

AppleCar'ın için yeni bir pil tasarımı üretmeye çalışan şirketin, pil maliyetini düşürerek aracın daha fazla menzil alması hedefleniyor.  Şirket her ne kadar teknoloji konusunda gelişmiş bir seviye de olsa da bazı kaynaklardan bu sektörde yalpalayacağı yorumları yapılıyor. 

“Yer yüzünde bunu başarabilecek kaynaklara sahip olan bir şirket varsa o şirket Apple’dır. Ancak unutulmaması gereken bunun cep telefonu üretmeye benzemediği”