Car Care

Randevu Talep Formu

Kaput Filmi, randevu talebi için yandaki formu doldurunuz.

Ad Soyad: * (Zorunlu)
Telefon: * (Zorunlu)
Aracınızın Markası, Modeli, Yılı * (Zorunlu):
Aranmak Istediğiniz Saat * (Zorunlu):
Uludağ Group

Kaput Filmi

Kaput koruma filmi seçerken öncelikli olarak üzerinde durulması gereken konu filmin materyal yapısıdır. Kaput koruma filmi seçiminde poliüretan bazlı kaput koruma filmi olması durumunda, aracın boyasının çizilmelerden ve çevresel aşındırıcılardan etkilenmemesine ek olarak taş vuruklarına karşı da maksimum ölçüde korunacağı gerçeği söz konusudur. Başarılı ve yeni nesil bir laminasyona sahip olan kaput koruma filmleri on yıla dek sararmaksızın ve dökülmeksizin ultra şeffaf olan parlaklıkları ile araç yüzeylerindeki performanslarını sürdürebildikleri, hatta daha gelişmiş teknolojililerin kendi yüzeyindeki çizikleri ısı ile tamir edebildiği bir gerçektir.

Poliüretan esaslı kaput koruma filmine daha ekonomik bir alternatif sunan PVC esaslı kaput koruma filmleri ise çizilmelerden ve aşındırıcılardan araç boyasını mükemmel şekilde koruyabilirken, taş vuruklarında aynı yüksek performansı sağlayamazlar. Öte yandan kaput koruma filmlerinin ultra şeffaf yapıları, 100-150 mikron arası kalınlıkları, boyaya zarar vermeden sökülebilme özellikleri ve poliüretan esaslı filmlere göre uygun fiyatları ile aracın tüm yüzeylerine komple uygulanabilme amacındadır.

Kaput koruma filmi seçerken seçiminiz poliüretan ise yeni nesil sararmayı önleyici laminasyona sahip olanları tercih etmeniz doğru olacaktır.

Seçiminiz PVC olacaksa uygulanacak filmin reklam/tabela endüstrisinde kullanılan ve daha ucuz olan 30-50 mikronluk şeffaf laminasyon filmlerinden olmadığından, gerçek araç koruma filmi olarak üretilmiş olduğundan emin olunuz. Bunun için kullanılacak filmin teknik data sayfasını ve kutu ambalajını incelemek isteyebilirsiniz.

Uludağ kaput filmleri asla fark edilmeyen şeffaflıktadır.

5 ile 10 yıl arası değişen kaput koruma performansı vardır.

Her tür araç bombesine uyum sağlayabilen kaput koruma filmleri, esneklikleri ve şekil alma kabiliyetleri üst seviyededir.

Uludağ kaput filmlerinin kolay uygulanabilen yapışkan sistemleri, gerektiğinde  orijinal araç boyasına zarar vermeksizin ve kalıntı bırakmaksızın* sökülebilirlikleri, dayanım süresince* sararmaya izin vermeyen laminasyon yapıları ile tercih sebebidir.

Günümüzdeki otomobil boya koruma uygulamaları eskisinden daha gelişmiş ve daha kaliteli şekilde yapılıyor. Bunlar arasında en yaygınlarından biri de kaput koruma filmleri. Kaput yüzeyindeki boyanın son katına uygulanan yüksek kaliteli poliüretan filmleri, çeşitli kalınlık seviyeleri ve renklere sahip olabiliyor. Poliüretan şeffaf filmler böcek lekeleri, kuş pislikleri, mineral birikintileri, asit yağmurları ve doğal korozyonlara karşı oldukça dirençli bir yapı sergiliyor. Kaput koruma filmleri içeriğindeki kimyasallar sayesinde güneşe ve ultraviyole ışınlara karşı da koruma sağlıyor.

Kaput koruma filmi seçiminde poliüretan bazlı olması durumunda, aracın boyasının çizilmelerden ve çevresel aşındırıcılardan etkilenmemesine ek olarak taş vuruklarına karşı da maksimum ölçüde korumayı sağlayan bir işlemdir.